Kiosztották a World Fantasy-díjakat és a kínai Nebulát is
2015. november 09. 08:24
David Mitchell The Bone Clocks című regénye kapta a legjobb regényért járó World Fantasy-díjat, Daryl Gregory pedig a legjobb kisregény díját zsebelhette be. A nyugati Nebula-díjhoz hasonló kínai Xingyun-díjat a legjobb regény kategóriában nem osztották ki, életműdíjat kapott viszont Liu Cixin (Liu Cehszin), aki 2015-ben a Hugo-díjat is elnyerte The Three-Body Problem című regényével.
2015. november 09. 08:24
p
0
0
0
Mentés
A múlt héten kiválasztották a World Fantasy-díj nyerteseit: David Mitchell The Bone Clocks című regénye lett a győztes, amelyről a Próza Nostra itt írt kritikát. Kiosztották a World Chinese Science Fiction Association által szervezett, a nyugati Nebulának megfelelő Xingyun-díjakat is, melyről 40 ezer szavazó döntött. Itt a legjobb regény kategória ugyan győztes nélkül maradt, de életműdíjat kapott Liu Cixin (lenti képünkön), aki 2015-ben a Hugo-díjat is elnyerte The Three-Body Problem című regényével.
World Fantasy-díj
Regény
David Mitchell: The Bone Clocks (Random House/Sceptre UK)
Kisregény
Daryl Gregory: We Are All Completely Fine (Tachyon Publications)
Novella
Scott Nicolay: Do You Like to Look at Monsters? (Fedogan & Bremer, chapbook)
Antológia
Monstrous Affections: An Anthology of Beastly Tales (Kelly Link és Gavin J. Grant szerkesztésében, Candlewick Press)
Gyűjteményes kötet
Angela Slatter: The Bitterwood Bible and Other Recountings (Tartarus Press)
Helen Marshall: Gifts for the One Who Comes After (ChiZine Publications)
Az űr sötétje, a megszámlálhatatlanul sok bolygó és égitest millió és egy rejtélyt rejt, amiket még talán sok generáció múlva sem ismerünk meg. De úgy tűnik, valami vár ránk az univerzumban.
A regény több mint 60, a filmes adaptáció pedig közel 30 éves, de a világpusztító bogarak története ma is van olyan népszerű, hogy milliók adják érte az életüket.
Nem gond, ha előbb-utóbb elpusztítjuk magunkat, a fontos az, hogy a bürokrácia működjön, a férfi lehessen nő, az ember pedig robot. Kafka vajon milyen novellákat írna ma?
Hetedik alkalommal startol el a héten a Budapesti Klasszikus Film Maraton; a restaurált filmek nemzetközi fesztiválján ezúttal a sci-fi is kiemelt szerepet kap. A múlt jövője című szekcióról és a műfaj hazai kezdeteiről Kurutz Mártont, a Magyar Nemzeti Filmarchívum gyűjteményi és kutatási vezetőjét kérdeztük.